Zákon o sociálních službách:

PODMÍNKY NÁROKU NA PŘÍSPĚVEK NA PÉČI
§ 8

Osoba se považuje za závislou na pomoci jiné fyzické osoby ve

a) stupni I (lehká závislost), jestliže z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu není schopna zvládat tři nebo čtyři základní životní potřeby (u osoby do 18 let věku tři),
b) stupni II (středně těžká závislost), jestliže z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu není schopna zvládat pět nebo šest základních životních potřeb (u osoby do 18 let věku čtyři nebo pět),
c) stupni III (těžká závislost), jestliže z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu není schopna zvládat sedm nebo osm základních životních potřeb (u osoby do 18 let věku šest nebo sedm),
d) stupni IV (úplná závislost), jestliže z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu není schopna zvládat devět nebo deset základních životních potřeb (u osoby do 18 let věku osm nebo devět),
a vyžaduje každodenní péči jiné fyzické osoby.


Hledám asistenci:

HLEDÁM - Asistent/ka k mému velmi milému avšak nemluvícímu 27letému synovi s kombinovaným postižením - Praha 5


HLEDÁM - Asistent/ka k mému velmi milému avšak nemluvícímu 27letému synovi s kombinovaným postižením - Praha 5

Místo: Praha 5
Kraj: Praha

Text:

Osobní asistent/ka - pečovatel/ka 27letého chlapce
Pro svého těžce postiženého nemluvícího 27letého syna (176/70 kg) hledám spolehlivého a empatického asistenta/tku. Syn má kombinované postižení, epilepsie, PMR, jeho pohybové aktivity jsou značně omezené. Je velmi milý, trpělivý a klidný. Je nutno mu pomáhat s veškerou sebeobsluhou (oblékání, mytí, krmení - syn má zaveden PEG, manipulaci s ním naučím), udržovat a rozvíjet jeho velmi omezené dovednosti, především pak chůzi. Třikrát týdně dochází syn do stacionáře, kam je nezbytné ho vozit automobilem. I když se jedná o práci, která se většinou odehrává v domácím prostředí, snažím se o vytvoření příznivých, týmových (asistentů je víc) a spolupracujích pracovní podmínek s dobrou a otevřenou komunikací.
Péči o něj je možno rozdělit do několika bloků. Ranní služba + odvoz do stacionáře; převoz ze stacionáře + odpolední služba; Ve dnech, kdy je doma pak, klasická 8 hodinová služba, případně víkendová služba. Možné různé varianty služeb - dle domluvy.

Kromě řidičského průkazu vyžaduji absolutní spolehlivost a fyzickou zdatnost (práce je fyzicky namáhavá). Upřednostňuji zdravotnické či fyzioterapeutické vzdělání (není podmínkou). Empatie, optimismus a životní energie výhodou.

Nabízím nadstandardní finanční ohodnocení, případně i možnost velmi výhodného ubytování v pěší vzdálenosti v novém bytovém domě (1kk), možnost využívání služebního vozidla, práci v milém prostředí rodinného domu s velkou zahradou a především smysluplnou a užitečnou práci u velice hodného a milého klienta.

Co Vás čeká:
Pracovní pozice osobní asistent zahrnuje celodenní péči o klienta - budete v přímém kontaktu jak s klientem, tak i jeho rodinou a dalšími asistenty a budete se snažit mu pomáhat s udržením a rozvíjením získaných dovedností (chůze, hrubá i jemná motorika) i s trávením volného času (nacházení vhodných aktivit - poslech hudby, procházky či vyjížďky po okolí, pobyt na zahradě, plavání apod.)

Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít:
- spolehlivost, příjemné vystupování, přátelský a empatický vztak ke klientovi
- trestní bezúhonnost
- časovou flexibilitu (možnost občasné práce o víkendech, či svátcích)
- zdravotní stav umožňující fyzicky i psychicky namáhavou práci
- řidičský průkaz B - aktivní řidič

Výhodou bude, pokud budete:
- mít zkušenosti s lidmi s mentálním či fyzickým postižením, autismem
- mít dovednosti, které jsou pro klienta přínosem - tj. zkušenosti s fyzioterapií, ergoterapií, ovládat hru na hudební nástroj
- nové přístupy k rozvoji klienta

Můžeme Vám nabídnout:
- mzdové ohodnocení 41-43 000 Kč
- výhledově možnost ubytování v 1kk v docházkové vzdálenosti od pracoviště - za velmi zvýhodněných podmínek
- benefity v podobě příspěvku na školení a odborné vzdělávání, možnost využívání služebního automobilu
- pracovní flexibilitu - možnost napracování či záměny služeb

Datum: 04.08.2023
Aktualizováno dne:  06.08.2023

Kontakt::
Jméno: Zita Muzikářová
Tel.: 604 220 579
E-mail: zita.muzikarova@gmail.com
Místo: Praha 5

www.osobniasistence.cz


Logo RSS v2.0

Máte-li ve svém počítači nainstalovanou čtečku RSS zpráv, můžete inzerci z této stránky odebírat kliknutím na logo RSS
Osobni asistence.cz
rss zprávy * inzerce * soubory ke stažení * výměna odkazů


Podmínky inzerce:

Inzerce je zdarma, délka textu inzerátu není v rozumných mezích omezena. Nyní si můžete inzerát zadat sami pomocí formuláře, do kterého zadáte všechny potřebné údaje a text inzerátu.
- U položky město, obec uveďte přibližně místo, kde by se měla služba osobní asistence realizovat (např. Tábor, Praha 2, Brno - Bystrc, apod.), platí i v případě prodeje nebo poptávky po nějaké pomůcce.
- Chcete-li, můžete do inzerátu uvést platné telefonické spojení (pevná linka nebo mobil).
- Uvedení e-mailové adresy je povinné.
- Z nabídky vyberte typ inzerátu a kraj.
- Název inzerátu zvolte stručný, např. nabízím osobní asistenci seniorům.
- Do inzerátu je možné vložit max. 2 fotky (nepovinné, v názvech fotek nepoužívejte české znaky), formát .jpg, rozměr fotek upravím na požadovanou velikost.
- Po uložení inzerátu se jeho kopie odešle na Vámi uvedenou e-mailovou adresu. Budete-li potřebovat v inzerátu něco opravit nebo doplnit, zašlete prosím požadavek na e-mail info@osobniasistence.cz.
Inzerce je automaticky uveřejňována na dobu 1 roku, pokud nepožádáte o stažení inzerátu dříve. Po uplynutí 1 roku inzerát bez dalšího upozornění smažu.

Připravený TEXT INZERÁTU (pokud nechcete využít inzertní formulář) zasílejte prosím na mou emailovou adresu (viz odkaz "kontakt" v horní liště stránky), nebo můžete s výhodou použít e-mailový formulář, který je dostupný po kliknutí na tlačítko


Zákon o sociálních službách:

PODMÍNKY NÁROKU NA PŘÍSPĚVEK NA PÉČI
§ 7

(1) Příspěvek na péči (dále jen "příspěvek") se poskytuje osobám závislým na pomoci jiné fyzické osoby za účelem zajištění potřebné pomoci. Náklady na příspěvek se hradí ze státního rozpočtu.

(2) Nárok na příspěvek má osoba uvedená v § 4 odst. 1, která z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu potřebuje pomoc jiné fyzické osoby při péči o vlastní osobu a při zajištění soběstačnosti v rozsahu stanoveném stupněm závislosti podle § 8.

(3) Nárok na příspěvek nemá osoba mladší jednoho roku.

(4) O příspěvku rozhoduje krajská pobočka Úřadu práce.

[26]